Odyseja kreatywności

Kurs twórczego i logicznego myślenia dla dzieci od 12 roku życia

Na czym to polega?

Każdy chce być kreatywny. Każdy powinien chcieć być kreatywnym. Kreatywność sprawia, że życie jest przyjemniejsze, bardziej interesujące i pełne osiągnięć.

Badania pokazują, że 94 procent młodych ludzi wymienia „osiągnięcia” jako najważniejszą rzecz w ich życiu. Kreatywność jest kluczową umiejętnością niezbędną do osiągnięcia czegoś.

Bez kreatywności są tylko powtórzenia i rutyna. To sprawy bardzo wartościowe i stanowią znaczącą część naszego zachowania, ale właśnie kreatywność potrzebna jest do umożliwienia zmian, rozwoju i wytyczania nowych kierunków.

Wyobraź sobie konkurs gotowania i wielu kucharzy stojących wzdłuż długiego stołu. Każdy z nich ma do dyspozycji takie same składniki i taki sam sprzęt. Kto wygra te zawody?

Na niższym poziomie konkursu zwycięży kucharz najwyższej jakości. Ale na wyższym poziomie wszyscy mają doskonałe umiejętności. Który z nich w takim razie zwycięży? Szef kuchni, który potrafi zamienić dostępne składniki w coś o wyróżniającej się jakości.

W biznesie konkurowanie z Indiami i Chinami w dziedzinie cen jest niemożliwe. Stworzenie nowej wartości staje się podstawą konkurencji. A to z kolei wymaga poważniejszego niż obecnie zaangażowania w kreatywność.

Kreatywność jako talent

Elementy kursu

Trening kreatywności, myślenia logicznego i abstrakcyjnego:

Trening pamięci i koncentracji uwagi

Trening pamięci i koncentracji uwagi: kto nie ma umiejętności koncentrowania uwagi, ten niczego się nie nauczy. A że z tym coraz bardziej krucho, nie tylko wśród dzieci, potrzeba szczególnej troski, aby kontynuować rozwijanie umiejętności skupiania się na wykonywanym zadaniu i kierowania uwagi na to, co najistotniejsze. Uwaga jest nieodzowna, ale może stwarzać problemy jeśli zostanie błędnie skierowana – wtedy proces nauki utknie w martwym punkcie. Największy talent w pedagogice to ciągłe przykuwanie i nakierowywanie uwagi dzieci, tak aby odpowiednio je prowadzić. W ten talent wyposażeni są wszyscy trenerzy Małej Odysei Umysłu.

Fitness mózgu

Fitness mózgu – na naszych zajęciach dbamy o to, aby mózgi naszych kursantów, dzięki odpowiednio dobranym zadaniom, grom i zabawom wytwarzały nowe połączenia między neuronami. To dlatego od czasu do czasu zamiast rąk używamy stóp albo poznajemy nowe zapachy, które wspomagają zapamiętywanie.

Dlaczego warto?

Każdy z nas wie, jak ważna jest umiejętność uczenia się. Bez niej można godzinami siedzieć nad książką, powtarzać do sprawdzianu a efekt będzie mało zadowalający. Wiemy także, że w szkole nikt dziecku nie pokaże, jak się uczyć, żeby się nauczyć. Tak więc, aby nauka nie szła w przysłowiowy las, zapraszamy do nas 🙂

Dzięki udziałowi w kursie Twoje dziecko:

Szczegóły kursu:

30 spotkań

po 75 minut raz w tygodniu

Platforma e-learningowa

Dostęp do platformy e – learningowej na której można trenować kolejne umiejętności

Warsztaty dla rodziców

Nasze kursu skupiają się nie tylko na wspieraniu dzieci. Naszym marzeniem jest budowanie społeczności rodziców świadomie zaangażowanych w rozwój dzieci, dlatego więc systematycznie organizujemy warsztaty dla rodziców

Informacje o postępach

Każdy rodzic otrzymuje od trenera systematyczne informacje na temat postępów dziecka a raz w tygodniu smsa lub maila z informacją o tym, co wydarzyło się na zajęciach